Психолог

15.Гру.2022

«Казка, фантазія – це ключик, за допомогою якого можна відкрити джерела думки і слова.                              Без казки, без гри уяви дитина не може жити… Казка – це образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки і мови».    В. Сухомлинський Ні … Продовжити читання “Казка для дітей під час війни”

Детальніше
30.Лис.2022

Чимало батьків прагнуть іти в ногу з часом, тож і розвивати свого малюка намагаються по-сучасному — за допомогою девайсів та гаджетів. Утім, розвиток дитини — особливий процес, якому властиво чимало тонкощів та нюансів. Чи варто цілком покладатися на комп’ютер й рішуче відкидати перевірені часом методи розвитку? Убезпечте батьків від упереджень, аби уникнути труднощів з навчанням … Продовжити читання “Чи можна за допомогою комп’ютера розвинути дрібну моторику”

Детальніше
02.Лис.2022

Вступ до школи — така подія в житті дитини, коли визначальні мотиви її поведінки — мотив бажання («хочу») та мотив обов’язку («потрібно») — починають суперечити одне одному. Згодом дитина адаптується до нових умов і її життя повертається до нормального ритму. Та це відбувається не одразу: минає певний час, перш ніж першокласник починає почуватися спокійно та … Продовжити читання “Оцінюємо готовність дитини до школи: на що звернути увагу”

Детальніше
16.Вер.2022

Наші діти потребують уваги зараз більше, ніж будь-коли.  Ці ігри можуть стати в нагоді будь -де. Гра створює безпечний та терапевтичний простір для всіх її учасників Гра – це провідна діяльність для дошкільнят, охоча розвага для дітей шкільного віку, і навіть дорослі залюбки долучаються до цього процесу Гра побудована на соціальній взаємодії, яку сьогодні вчені … Продовжити читання “Тілесні ранкові ігри для дітей, або боремося з емоційним навантаженням.”

Детальніше
26.Сер.2022

Що таке ПТСР, як проявляється і які особливості має у дітей Що таке ПТСР Війна в Україні докорінно порушила відчуття безпеки і призвела до стресу, психологічні наслідки якого можуть бути небезпечними для здорового майбутнього і дорослих, і дітей. Пережитий травмуючий досвід може стати причиною розвитку посттравматичного стресового розладу (ПТСР). ПТСР – це крайня реакція на … Продовжити читання “Що треба знати про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): інформація для батьків”

Детальніше